Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Çocuğa Banyoyu Nasıl Sevdirebilirim?

0 1.172

Bu, yalnızca bir dönem olabilir ya da duygusal bir durumun bir göstergesi olabilir. Her halükarda, eğer çocuğunuz banyo yapmayı sevmiyorsa, bu yazımızda en sık karşılaşılan nedenlerden bazılarını ve çocuğunuza banyoyu sevdirmek için yapabileceğiniz bazı şeyleri bulabilirsiniz! 

Anne ve babaların çoğu, bir noktada çocuklarıyla banyo zamanı konusunda mücadele ediyor. Oyun zamanından banyo zamanına geçerken bir sorun olması, korkuyla bakan gözler, ıslaklıktan korkma ve birçok farklı nedene bağlı olarak, banyo zamanlarında onunla mücadele etmeniz gerekebilir. Çocuklar, geniş bir hayal gücüne sahiptir; ancak bazen, yaratıcı beyinleri korkutucu şeyler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun korkularını, asılsız olduğunu bilseniz bile ciddiye almanız önemlidir.

Banyo, Duygusal Olarak Aşırı Yüklenme Yaratabilir

Banyo yapma fikri, bazı çocuklar için zor olabilir. Banyonun içerdiği şeyleri bir düşünün: küveti dolduran suyun sesi, cilde sürülen köpüğün görüntüsü, farklı şampuanlar ve sabunların kokuları. Tüm bunlar, banyonun çocuğunuz için kaçılması gereken bir durum olmasına neden olabilir.

Kokulara Karşı Hassasiyeti Olabilir

Çocuğunuz, iyi bir tepki verdiğinde, banyo zamanı sakinleştirici kokuları kullanmak için harika bir fırsat olsa da, banyodaki kokular çocuğunuz için rahatsız edici olabilir. Çocuğunuz banyoda burnunu tıkıyorsa ya da sık sık burnunu siliyorsa, dikkatli olmalısınız. Sizin sevdiğiniz şey, çocuğunuz için zorlayıcı olabilir.

Banyonun Ciltte Yarattığı Hissi Sevmeyebilir

Cilt, en büyük organdır ve banyo yaparken devam eden birçok farklı durum vardır. Örneğin, soğuk havayı hissederken, sıcak bir küvete girmek, bir yetişkin için hoş bir duygu olsa da, çocuklar için aynı şey geçerli olmayabilir. Özellikle şampuanlama zamanları, birçok çocuk için zor bir andır. Bu gibi durumlarda; hangi şampuanın kullanılacağı, banyo lifinin ne tür ve ne renk olacağı ve sevdiği duş jelini seçmesine izin verin.

Banyodaki Seslerden Korkuyor Olabilir

Yalnızca küveti dolduran suyun sesi değil; bir musluğun damlama sesi, tuvaletin gürültülü sesi ve banyodaki havalandırmanın sesi de onun için korkutucu olabilir. Bu nedenle, çocuğunuz banyoya girmeden önce küveti doldurmanız önerilir. Ayrıca, banyoda sert yüzeylere yer vermek, banyoda sesin yankısını azaltmaya yardımcı olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Diş Çıkarma İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Diş çıkarma belirtilerinden bebeğinizin ağrısını yatıştırmanın yollarına; bu süreç ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin... ...

Kapat