Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Boşanacağınızı çocuğunuza nasıl anlatmalı?

0 642

Boşanma hem anne ve baba için bir travma hem de çocuk için büyük bir travmadır. Hatta sizler çok daha kolay atlatırken onlarda kalıcı yaralar açıldığını görebilirsiniz. Peki boşanan anne ve baba çocuğuna bunu nasıl anlatmalı? Boşanma durumunun çocuklara açıklanmasının, yapılması gerekilenlerin elbette çok önemi var. Amacınız onun en az hasar ile bu dönemi atlatması olacaktır.

Samimiyet

Ne olursa olsun çocuğunuza karşı samimi ve dürüst olmalısınız. Boşanmaya karar verdikten sonra bu süreci saklamak yerine onunla paylaşmanız ve yavaş yavaş vakıf olmasını sağlamanız çok daha önemlidir. Bir an da böyle bir durumu paylaşmanız onu çok daha yıkabilir. Bu sebeple anne ve baba olarak mutlu anlarınızı yaşamaya devam etmeli ama onu da bu çok doğal olacak olan sürece hazırlamaya gayret etmelisiniz.

Net cevaplar

Boşanacağınızı açıkladıktan sonra onun size birçok sorusu olacak elbette. Ben kimse kalacağım? Beni yine çok sevecek misiniz? İkinizden birini özlersem ne olacak gibi birçok soru işareti akıllarını kurcalıyor olacak. Ona bu soruları rahatlıkla sorması için fırsat tanımalı ve hepsini doğru ve olması gerektiği gibi yanıtlayarak aydınlatmalısınız.

İlk anlatma

Boşanacağınızı anlatmak için ilk adımınız kesinlikle anne ve baba olarak yan yana olacağınız bir dönem olmalıdır. Her ikinizde mutlu olduğunuzu ona göstermeli ve bu sürecin en doğrusu olduğu hissini vermelisiniz. Ona onu ne kadar sevdiğinizi söylemeli ve hayatında değişecek tek şeyin iki odası olacağı olduğunu aşılamalısınız.

Ona boşanmanın sadece karı koca arasında olduğunu ve çocuk anne ve baba arasında ki bağın hiç değişmeyeceğini anlatmalısınız. Eğer bu dönemde çocuğunuz aşırı tepki verdiyse ve boşanmanızı kabullenmek istemiyorsa bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Bugün birçok çocuk, bu dönemi oldukça sakin ve olgun karşılayabiliyor. Elbette çocuğun yapısına ve kişisel özelliklerine göre bu süreç çok daha zorlu geçebilir. Sizler öncesinde ve boşanma sonrasında verdiğiniz sözleri tutar ve ona bu süreci kötü yansıtmazsanız, kısa sürede dengelerin yerine oturduğunu görmüş olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Dış gebelik nedir Riskleri var mıdır Nasıl teşhis edilir
Dış gebelik nedir? Riskleri var mıdır? Nasıl teşhis edilir?

Dış gebelik rahim içine yerleşmesi gereken embrionun, rahim dışında farklı bir yere yerleşmesi olarak adlandırılır. Birçok farklı sebepten dolayı gerçekleşebilecek...

Kapat