Anne ve Bebek İçin Herşey

Bebeklik Döneminde Babalar İçin Tavsiyeler

1 8

Bebeklik Döneminde Babalar İçin Tavsiyeler

Son yıllarda modern zaman yaşayışı algılarımızın birçoğunun değişmesine neden oldu. Bunlardan ilk etkilenen de baba karakteri oldu ve baba rolü her geçen gün hızla değişiyor. Uzun çalışma saatleri sebebiyle artık bebeklerine fazla vakit ayıramamaktadırlar. Bebekleri ile zaman geçirmek için isteksiz tavırlar sergilerler ve hayat şartları babaları oldukça yıpratır. Bu zorluklara rağmen babalar bebekleri ile nasıl zaman geçirmelidir? Peki bebeklik döneminde babalar için tavsiyeler nelerdir?

Bebeklik Döneminde Babalar İçin Tavsiyeler

Baba Profilinin Çocukların Kişilik Gelişiminde Rolü

İnanç, ahlak gibi değerler ve çocukların otorite ilişkisi baba idolü ile şekil almaya başlar. Özgüven gibi birçok değer baba tarafından oluşturulur. Babasının desteğini alan her çocuk daha özgüvenli olur. Babalar çocuklarına cesaret vermelerinin yanı sıra sınırlamalar da getirir.

Bebeklerin hayatlarındaki ilk erkek modeli babadır ve eğer baba yoksa onun yerine baba rolü gösteren kişinin bu görevi üstlenmesi önemlidir. Bu şekilde bebeğin çocukluk ve ergenlik dönemleri daha iyi gelişir. Erkek çocuklar ilk cinsel bilgileri de babaları tarafından öğrenirler ve bu anlamda baba rolü öğretici olmalıdır.

Bebeklik Döneminde Babalar İçin Tavsiyeler

Baba, çocukların her istediğini alan olmaktan daha çok onların gereksinimlerini karşılayan kişi olması gerekir. Babalar çocuklarına iş yoğunluğu nedeni ile zaman ayıramadıkları için onların her isteklerini yerine getiriyor. Kendilerini bu şekilde rahatlatıyorlar ancak bu durum yanlıştır. Babalar varlıkları ile çocuklarının yanında olmalıdır.  Bu şekilde çocuklar baba idolünü sadece isteklerini karşılayan kişi olarak görüyor.

Hayat şartlarının her geçen gün zorlaşması babaların daha fazla çalışmasına neden oluyor. Fakat, babasız büyüyen çocukların ileriki zamanlarda büyük problemler yaşaması ve karakterlerin tam oluşmaması nedeni ile sağlıksız bireylerin yetişmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla babaların çocuğun dünyasına uyum sağlaması önemlidir. Babaların şartları ne olursa olsun bebeklerine az da olsa ayıracak zaman yaratabilirler. Bebeklerin babalarına çok fazla ihtiyacı vardır ve bu açığı anneler tek başlarına kapatamazlar. Babalar da bu konuda sorumluluk almayı öğrenmelidir. Çocukların hem anneye hem de babaya ihtiyacı vardır ve her iki bireyden de alacağı şeyler farklıdır. Bu nedenle babalar, çocuklarının sağlıklı bir birey olmasında etkili bir idol olduklarını unutmamalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
 1. GeorgeWaine diyor

  Dear Muslim,
  Among your monthly business bills is the unexciting – paper, printer ink, phone lines. But what if there could be something among these payments could improve how well Islamic classes were taught, or how secure your local Mosques are?

  The Messenger of Allah, peace and blessings be upon him…

  “Whoever builds a mosque for Allah, then Allah will build for him a house like it in Paradise”

  But this isn’t about simple donations. This is about making a real, tangible difference.

  Tangible differences like the secure door that was funded for Madina Masjid, in Rochdale – which is keeping the Mosque safe, following two break-ins over the two months previous.

  Making charity donations benefits your business. It shines a light on the positive ways in which your company supports the local community.

  Funding our projects with a monthly donation provides you with a SHARE of the reward whenever someone prays Salah, recites Quran and does Tasbeeh in the mosque.

  We share our thanks and the gratitude of our Mosque worshippers – in advance.

  Please feel free to contact us directly to talk about the ways in which your monthly support could change our local Mosques and communities for the better.
  ?
  Messenger of Allah (peace and blessings of Allah be upon him) said…
  “Allah said: ‘Spend, O son of Adam, and I shall spend on you.’”

  https://www.houseinparadise.org/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Devamını oku:
Eşler doğuma girmeli midir Girmemeli midir
Eşler doğuma girmeli midir? Girmemeli midir?

Kapat