Take a fresh look at your lifestyle.

Bebeklere neden su verilmez? Bebeklere su verilmelidir?

0

Eskilerin anlattıklarını biraz unutun. Devir artık bilim ile ilerleyen bir dönem. Dolayısı ile artık uzmanlar sadece anne sütü alan bir bebeğin asla suya ihtiyacı olmadığını üstüne basa basa vurguluyor. Dolayısı ile özellikle ilk 6 ay bebeğiniz sadece sizi emiyorsa su vermekten kaçınınız.

Peki bebeklere neden su verilmez? Bebeklere suyun zararı var mıdır? Bebeklerin devamlı su tüketimleri Acıbadem escortlar su zehirlenmelerine yol açabilir ve hatta nöbet geçirmesine bile vesile olabilir. Suyun bebek için hiçbir faydası yoktur çünkü zaten bebek anne sütünden gerekli olan tüm vitamin ve mineralleri alıyor. Su ihtiyacını da anne sütünden karşılıyor. Zaten anne sütünün yüzde 80’i su olarak kabul edilmektedir.

Bebeklere ne zaman su verilmeye başlanır?

Bebeğiniz 6 ay sonrasında artık ek gıdaya geçiş yapıyorsa o halde su vermeye de Kızlık bozma sex izle başlayabilirsiniz. İlk günler yemek sonra çay kaşığı ile yudum yudum içerebilir ve sonralarında biberon kullanabilirsiniz.

Aile büyükleri bebeğime su vermiş ne yapmam lazım?

Maalesef bu sorun oldukça sık yaşanıyor. Eskilere bunu anlatmak oldukça zor oluyor. Buldukları her fırsat bebeklere su verme endişesine düşebilirler. Eğer siz bebeğinize su verildiğini gördüyseniz ya da şüphe duyuyorsanız onları kibar bir dil ile uyarmalı ve hatta doktorunuz ile görüşmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer çok az bir şekilde içirildi ise korku duymanıza ve korkmanıza gerek yok ama bir daha olmaması için de önleminizi almaya özen göstermelisiniz. Eğer bebeğiniz mama ile besleniyorsa doktorunuz su önerisi yapabilir.

Suyu kaynatmak mı gerekiyor?

Bebeğiniz 6 aydan sonra artık ek gıdaya geçiş ile su tüketimine başlayabilir. Bu duruda da içme suyunuzu sahi önceden kaynatıp soğumaya bırakmayı ihmal etmeyiniz. Her gün taze olarak suyunu hazırlayınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın