Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebeklerde Kasık Fıtığı

0 1.374

Bebeğimde Kasık Fıtığı Var Ne Yapabilirim?

Yapılan analizlere göre her 20 erkek çocuğunun birinde kasık fıtığı gözlemleniyor. Sizler de bu sorundan mustaripseniz aklınızda tek bir soru var elbette. Bebeğimde kasık fıtığı var ne yapabilirim? Nasıl tedavi olabilir? Gelin tüm bu ayrıntıları beraber inceleyelim

Kasık fıtığının tedavisi neden önemli?

Bebek ya da çocuklarınıza kasık fıtığı teşhisi konulduğunda tedavisinin oldukça büyük önemi var. Kendiliğinden geçer mi diye beklemek açıkçası büyük hüsran oluşturabilir. Tedavi edilmeyen kasık fıtıkları damarlara yapılacak baskı nedeni ile yumurtanın ve bağırsağın zarar görmesine hatta daha ileri gidilirse çürümesine neden olabilir. Bu sebeple geç kalmadan bir önce şüphenizi teşhis ettirmek ve tedavi olmak oldukça önemli olacaktır.

Kasık fıtığının bebek ve çocuklarda ki tek tedavisi ameliyat olacaktır. Tedavi genel anestezi altında yapılıyor ve bebeklere bile herhangi bir zarar vermiyor. Bu sebeple korkmadan kendinizi doktorunuza emanet edebilirsiniz.

Bebek ve çocuklarda kasık fıtık ameliyatı süreci

Yapılacak kasık fıtık ameliyatı sonrasında hastanede kalmanıza bile gerek kalmayacak. Hemen aynı gün çocuğunuzu evinize götürebilirsiniz. Ameliyat sırasında oldukça etkili ağrı kesiciler yapıldığı için ameliyat sonrasında da acı çok az bir miktar olacaktır. Eğer ameliyat olmuş kişi yaşça daha büyükse o halde doktor bir süre ağırlık kaldırmamasını önerecektir.

Çocuklarda kasık fıtığı tekrarlar mı?

Çocuklarda ve bebeklerde fıtık tekrarlar mı? Genellikle tekrarlandığı görülmez. Uzman bir doktor ile operasyonu yaptırmak daha iyi olacaktır. Ameliyat sonrasında torba kısmında biraz şişlikler ortaya çıkabilir ama bu durum birkaç ay içinde yok olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli durum böyle bir şeyden şüphelendiğinizde hemen doktorunuza başvuru yapmanız olacaktır. Olası bir bekleme ya da geçer mi diye zaman kaybetme sadece sizin sürecinizi daha da zora sokacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Göğüslerim Yara Oldu Emziremiyorum

Eğer yeni doğan bir bebeğe sahipseniz sık sık "Göğüslerim çok acıyor" lafını edeceks,niz. Herkes, bu sürecin kaderi olduğun inanıyor ama...

Kapat