Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebeklerde Grip Belirtileri

Bebeklerde Grip Belirtileri

0 447

Bebeklerde Grip Belirtileri

Bebeklerde ve genç bebeklerde, akut gribin önlenmesi özellikle önemlidir. Rotavirus enfeksiyonu, özellikle düşük ve orta gelirli ülkelerde olmak üzere 5 yaşın altındaki çocuklarda yaklaşık yarım milyon ölüme neden olmaktadır. 5 yaşına kadar olan çocukların %80’i gribal enfeksiyon görülür. Ek olarak grip enfeksiyonu olan bebekler ve çocuklar, diğer patojenlere bağlı olarak aynı yaştaki çocuklardan daha şiddetli semptomlara sahiptir.

Bebek Grip Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde grip belirtileri genellikle aniden ortaya çıkar ve şunları içerir. Ateş genellikle yüksek ateş olarak görülmektedir. Eklemlerde ve kaslarda ciddi ağrı, ama aynı zamanda gözlerin çevresinde kızarıklık meydana gelmektedir. Genelleştirilmiş zayıflık meydana gelebilir. Kırmızı cilt ve ıslak gözler, kuru öksürük, burun tıkanıklığı, ishal bebeklerde gözükmektedir.

Bebeklerde Grip Belirtileri

Bebeklerde Ateş

Bebeklerde grip belirtileri arasında sıcaklık artışı, çocuğun yaşına ve klinik tablonun yanı sıra altta yatan bir hastalığın bulunup bulunmadığına bağlıdır.

Daha fazla endişe verici ateş şöyle tanımlanır:

  • Sağlıklı ama sağlıklı bir bebekte, rektal sıcaklık> 38˚C
  • 1-3 aylık bir bebekte, rektal sıcaklık> 38.0 ila 38.2 ° C arasında
  • 3-36 aylık çocuklarda ateş, rektal sıcaklık> 39˚C endişe
  • Daha büyük çocuklarda ve yetişkinlerde, oral sıcaklık> 39˚C

Bebeklerde Ateş Düşürme

Ateş bebeklerde grip belirtileri arasında önemli bir klinik noktadır! Ateş tedavisinde ilk adım, nedenini belirlemektir. Eğer bu gerçekleşirse, eğer olsa bile, ateşi tedavi etmenin temel nedeni çocuğu rahatlatmaktır. Ebeveynler şunları bilmelidir. Ateş bir hastalık değil, organizmanın normal bir cevabıdır.

Sağlıklı çocuklarda ateş iyi prognozla kendini sınırlar. Ateşin hastalığın seyrini kötüleştirdiği görülmemiştir. Sıcaklığı azaltmak için ilk önlemler ilave sıvıları sağlamak ve çocuğun aktivitesini azaltmaktır. Çocuk rahatsız hissettiğinde ateş düşer (sıvı alımı ve normal aktivite azalır. Antipiretiklerin dozu, düşük veya aşırı dozdan kaçınmak için çocuğun yaşı değil, ağırlık temelinde hesaplanmalıdır.

Bebeklerde Grip Belirtileri

Dikkat Edilmeli

4-5 gün süren kabızlık, hastalık seyri sırasında ateş yüksekliğinde önemli artış, yeni belirtilerin ortaya çıkması, ciddi bir endişe nedenidir ve hasta komplikasyon için araştırılmalıdır. Bebeklerde grip belirtileri sıralasa ve bilinse de ani değişiklikler göstermektedir. Şiddetli ağrılarda meydana gelebilmekte ve ağlamaları uzun sürmektedir. Ani hastalıklarda acilen doktora başvurulmalı ve tedavi süreci başlatılmalıdır.

rus porno

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır?
Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerde Alerji Nasıl Anlaşılır? Bebeğinizde alerji olması bir takım önlemleri alınmasına neden olacaktır. Erken tanı ise dikkatli davranılması sonucunda kolay...

Kapat