Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebeklerde Boğaz Hırıltısı

Bebeklerde Boğaz Hırıltısı

1 583

Bebeklerde Boğaz Hırıltısı

Bebeğinizde nefes alırken bazen ses hissettiğiniz anlar olabilir. Böyle anlarda hırıltı adı verilen bir şikayet ile doktorunuzun yanına gitmeniz gerekecektir. Bazen hırıltı dışarıdan duyulabilir durumda iken bazen de stetoskop ile dinlenmesi gerekir. Çoğu zaman ileri yaşlarda da karşınıza sıklıkla çıkan hırıltı sorunu çocuklarda ve bebeklerde daha sık görülür. Bebeklerin henüz bağışıklık sistemi gelişmediğinden dolayı bu durumun sık karşılaşılması normaldir. Bebeklerde boğaz hırıltısı dikkate alınması ve tedavi edilmesi gereken hastalıklardan bir tanesidir.

Bebeklerde Boğaz Hırıltısı

Bebeklerde Boğaz Hırıltısının Nedenleri Nelerdir?

Bebeklerde boğaz hırıltısı denildiğinde ilk akla gelen neden alerjidir. Bebeğinizin soluk borusunda alerjiden kaynaklı olan bir takım durumlar görülebilir. Tüy, toz veya polen gibi ihtimaller bebeğinizin hırıltılı nefes almasının nedenleri arasındadır. Astım veya bronşiti bulunan bebeklerin de hırıltılı şekilde nefes aldıkları görülebilir. Her iki hastalık da nefes alımını doğrudan etkileyen hastalıklar sınıfında olduğundan dolayı hırıltıya sebebiyet verebilir. Zatürre de aynı şekilde bebeğinizin boğazından ses çıkararak nefes almasına neden olabilir.

Bebeklerde Hırıltı Nasıl Geçer?

Bebeklerde boğaz hırıltısı doktor tedavisi gerektiren bir hastalıktır. Doktor, hastalığın nedenine göre uygun şekilde tedavi yolu belirleyecektir. Antibiyotik kullanımı ile başlayan liste devamında bronşları genişletecek maddelerin kullanımı ile de devam eder. Bebeğinizin alerji ve tıkanma tarzı sorunları olduğunda dikkat edilmesi ve doktor kontrolünün yapılması önem arz eder noktaların başında gelir.

Bebeklerde Boğaz Hırıltısı

Evde Uygulanabilecek Tedaviler Nelerdir?

Bebeğinizin boğaz hırıltısı için evde ona yardımcı olabilecek bazı yollar vardır. Bu yolların başında bebeğin yük yastıkta yatırılması gelir. Çocuğunuzun odasına perde taktırmak da aynı şekilde polen ve diğer tüylere karşı koruyacaktır. Düzenli olarak evin temizlenmesi de fazla toz olmasına imkan tanımayacaktır. Bolca sıvı tüketimine özen göstermelisiniz.

Buhar makinesi gibi bebeğinizin odasına iyi gelecek yollar deneyebilirsiniz. Banyodan sonra ise bebeğinizin buharlı ortamda 5 dakika kadar sizinle oturmasına imkan verir. Bu da bebeğinizin bronşlarının daha iyi olmasına neden olacaktır. Bu şekilde bebeğinizin daha az hırıltı ve solunum yolu problemi çekmesini de sağlamış olursunuz. Doktorunuzun önerileri ile birlikte uygulamalısınız.

brazzers porno izle

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. aslı diyor

    Bebeklerde boğaz hırıltısı rahatsızlığı olduğunda çok sorun yaşayabilirsiniz. Ateş, bebekte huysuzluk vb. şeyler görülebilir. Bu yüzden boğaz hırıltısını anladığınız gibi doktorunuza gitmelisiniz.

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
9 Haftalık Bebek Cinsiyeti
9 Haftalık Bebek Cinsiyeti

9 Haftalık Bebek Cinsiyeti Her bayanın hamilelik dönemlerinde sıkıntılar yaşadığı dönemler olmaktadır. Bu dönemler genellikle ilk 11 ve 12. haftaya...

Kapat