Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebek Uyutma Yöntemleri

Bebek Uyutma Yöntemleri

0 571

Bebek Uyutma Yöntemleri

Annelerin ortak problemi bebeklerini uyutmaktır. Hamileyken anne adayları bebekler hakkında kitaplar okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışır. Çoğu zamanda aile büyükleri deneyimlerini paylaşır. Okuduğunuz kitaplardan dolayı ben bebeği rahat uyuturum. Her yolu biliyorum diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü her bebek birbirinden farklıdır ve bebek uyutma yöntemleri de farklılık gösterir.

Bebeğiniz ilk dünyaya geldiğinden itibaren uyku düzeni, beslenme ile alakalı olduğundan zamanı değişebilir. Çünkü her bebeğin gündüz ve gece beslenmesi farklıdır be bazen 2 yaşına kadar gece beslenmesi olan bebekler sık uyanır. Bebeğinizle geçirdiğiniz kaliteli zaman ve sevgiyle yaklaşmanız onun gece uykularını doğrudan etkiler. Günümüzde ailelerin iş hayatı olsa bile işten eve gelince mutlaka bebeklerine zaman ayırmalıdırlar.

Bebek uyutma yöntemleri her anneye ve her çocuğa göre değişir. Herkesin kendine göre uygulamış olduğu bazı teknikler mevcuttur. Bebeğe Ninni dinletmek Buradan Ulaşabilirsiniz., bebek uyutma araçları ve sallama gibi yöntemler…

Bebek Uyutma Yöntemleri

Kundaklama

Yeni doğan bebek uyutma yöntemleri arasında yer alan kundaklama, bebeğin hareketini engellemek adına onu bir battaniye gibi şeyler ile sarmak olarak adlandırılır. Kundaklama bebeklerin uyumasını sağlar. Ancak en önemlisi bebeğin rahat nefes almasını sağlamaktır.

Uyku Düzeni Oluşturma

Büyük olan bebekler için geçerli olan bu yöntem ile bebeğin uyumadan 30 dakika öncesinde yapılan oyun aktivitelerine denir. Mesela bebeği duş aldırmak, ninni söylemek gibi alışkanlıklar düzenli olarak aynı zaman diliminde yapılması bir diğer bebek uyutma yöntemleri arasında yer alır.

Bunu her gece tekrarlayın ve bebeğinizi uykuya alıştırmaya çalışın.

Masaj Yapın

Bebeğinize masaj yaparak onunla ten teması kurmak bebeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlar. Uyku öncesi yapılan masaj bebeklerde uyku rahatlaması sağlar.

Bebek Uyutma Yöntemleri

Gürültülü Sesler

Yapılan araştırmalara göre bebek uyutma yöntemleri arasında bulunan bazı aletlerin sesi bebeklerde uykuya neden olduğu saptanmıştır. Bebeğin uyuyabilmesi için az bir gürültü tercih edebilirsiniz. Mesela bir müzik ya da elektrik süpürgesi gibi. Tabi bunların yüksek sesle olmaması da gerekir. Aksi halde bebekleri korkutabilir veya kulaklarında sorun oluşmasına neden olabilir. Geceleri uyuyan bebeğe müzik dinletmek de uyumasında etkili olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Tüp Bebek Merkezi
İstanbul Tüp Bebek Merkezi

İstanbul Tüp Bebek Merkezi Anne ve baba adaylarının bir sene boyunca korunmadan birliktelik yaşamaları sonrasında bebek sahibi olamamasına infertilite denilmektedir....

Kapat