Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebek Pudrası Çocuklar İçin Güvenli Mi?

0 519

Bebek pudraları ve bazı kanser türleri arasında bir bağlantı olup olmadığı ile ilgili araştırmalar hala devam ediyor. Bebek pudrası, mısır nişastası ve pudradan yapılır ve öncelikli olarak nemi emerek cildi kuru tutmak için kullanılır. Bebe pudrası ve yumurtalık kanseri arasında bir bağlantı olduğuna dair bazı kanıtlar olsa da, doğrudan bir bağlantının olup olmadığı hala net değildir. 

Bebek Pudrası İle İlgili Kanser Endişeleri

Bebek pudrasının kullanımı ile ilgili en sık rastlanan risk, bir kadının üreme sistemine girebilmesinin bir endişesidir. Yumurtalık tümörlerinde, örneğin genital bölgede günlük olarak bebe pudrasını kullanan kadınlarda, kanser görülebilmektedir. Peki, bir ebeveyn olarak bu sizin için ne anlama geliyor? Bebek pudrası kansere neden olur mu? Bebek pudrasının kansere yol açtığından emin olmamakla birlikte, özellikle kadınlarda bazı çalışmalarda bir miktar ilişki olduğu sonucuna varılmıştır. Ebeveynler için bu, kızlarda bebek pudrası kullanırken, özellikle de çok miktarda kullanıyorsanız ve her gün uygularsanız, toz vajinadan geçerken ekstra dikkatle düşünmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Bebek Pudrası Nasıl Kullanılmalıdır?

Amerikan Pediatri Akademisi, bebek pudrasındaki mısır nişastasının, bebeklere de zarar verebileceğini, çünkü tozdaki küçük parçacıklarda nefes alabildiklerini ve akciğerlerine zarar verebileceğini bildirmektedir. Bebeğinizin bebek pudrasını solumasını önlemek için, bebek pudrasını önce bebeğinizden uzakta, sonra da bebek bezi alanına sürebilirsiniz.

Bebeklerin Bebek Pudrasına İhtiyacı Yoktur

Ebeveynler, genellikle bebek pudralarının bir bebek için gerekli olduğunu düşünür, ancak bu doğru değildir. Bebeğinizin, bebek bezi alanını sağlıklı ve kuru tutmak için bebek pudrasına ihtiyacı yoktur, bu nedenle bebek pudrası kullanıp kullanmamak, ebeveyn olarak size kalmıştır.

Bebeğinizin bebek bezi bölgesinde döküntüler varsa ve bunları gidermek istiyorsanız, doğal içeriklere yönelebilirsiniz. Ayrıca, bu tip döküntülere yönelik, doğal madde içeren çok sayıda merhem ve kremden de yardım alabilirsiniz.

Bununla birlikte, bebeğinizin sık sık bezini değiştirerek ve bir süre bölgeye hava aldırarak ve kuru tutarak kızarıklık ve tahrişleri önleyebilirsiniz. Bebek pudrası kullanma konusunda kararlıysanız, her gün kullanmamaya çalışın ve bebeğinizin pudrayı teneffüs etmesini önlemek için, pudrayı önce elinize daha sonra bebek bezi bölgesine uygulayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Konuşma Gecikmesi: Ne Zaman Anormal?

Ortalama iki yaş civarında olan çocukların dil gelişimi ile ilgili olarak "normal"in sınırları, oldukça geniştir. Bir çocuğu diğeri ile karşılaştırmak...

Kapat