Take a fresh look at your lifestyle.

Bebek Odası Fikirleri

Bebek Odası Fikirleri

1

Bebek Odası Fikirleri

2019 mobilya ve dekorasyon konseptlerinde ön plana çıkan bebek odası fikirleri, çocuk sağlığına özen gösteren temalarla dizayn ediliyor. Son yıllarda oldukça popüler olan organik mobilya stilleri ile bebek sağlığı daha ilk yıllardan korunmaya başlıyor. Özellikle ahşap ve natürel şekilde imal edilen bebek odası takımlarında, kimyasal boyalar veya alerjen içeren ürünlerden kaçınılarak üretimi gerçekleştiriliyor.

Bebek Odası Fikirleri

Bebek Odası Takımları Nasıl Seçilir?

Mobilya seçimi tamamen bütçeye göre, odanın genişliğine ve ebeveynlerin tercihlerine göre yapılır. Ancak son yıllarda mobilya sektörünün de yenilikçi anlayışı ve gelişmiş vizyonları ile farklı seçenekler sunuyor. Bebek ve çocuk sağlığına önem veren, çevre dostu mobilyalar tercih edilmelidir. Organik mobilyalarda, sağlığa zarar verecek boyalar ve kimyasallar kullanılmaz. Bu konseptte mobilya seçerken;

  • Bağlantı öğelerinin organik olmasına özen gösterin (Çivi, vida gibi zararlı materyaller olmamalıdır)
  • Yumuşak ahşaptan geçmeli veya ip kullanılarak yapılan sistemler seçilmelidir.
  • Oyun modülleri olan ve oyun alanında gelişimi destekleyen eklemeler bulunabilir
  • Korunaklarına ve yatağının omurga sağlığına uygun olup- olmadığına özen gösterin

Bebek Odası Fikirleri

En Yeni Bebek Odası Modelleri

Çatılı yatak modelleri, arabalı bebek yatakları veya oyun bahçesi modülündeki bebek odası fikirleri, son yılların trend konseptleri arasındadır. Kız bebekler ve erkek bebekler için sunulan mobilya seçenekleri, unisex bebek odası takımları gibi binlerce model bulunuyor. Odanın genişliğine göre ürün seçebilir, uzun yıllar kullanabileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.

Örneğin beşik konseptinde olan ve bebek büyüdükçe yan panelleri çıkarılarak, baza ve yatağa dönüşen mobilyalar oldukça popülerdir. Ahşabın kalitesi ise uzun ömürlü kullanım sağlar. Oyun gereçleri ve mobilya takımının ek parçaları ile fonksiyonel ürünler seçilmelidir. Alt değiştirme bankosu, komodin, ekstra dolaplar, çekmece bölmeleri gibi donanımlı ürün seçilmelidir.

Bebek Mobilyalarında Ergonominin Önemi

Özellikle bebeklerin ilk aylarında omurgasının rahat etmesi, tüm hayatına kaliteli yaşam unsuru katar. Kalça çıkıklığı, omurga eğriliği gibi rahatsızlıkların oluşmaması, fiziksel gelişimimin en ideal biçimde tamamlanması oldukça önemlidir. Mobilyanın şaşaasından ziyade ergonomik olması, özellikle yatağının kemik gelişimine destek vermesi önemlidir. Bebek odası fikirleri ve kendi konseptlerinizi uygularken, beden sağlığı faktörlerine özen gösteriniz.

apkcell.net

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
1 yorum
  1. fatma diyor

    Birçok markanın birbirinden güzel bebek odası takımları bulunuyor. Bizde ilk çocuğumuzda güzel bir oda hazırladık ama çocuk 5 yaşına kadar bizimle birlikte uyudu 🙂

Cevap bırakın