Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebek Nasıl Sütten Kesilir?

0 1.302

Bebeklerin sütten kesilmesi söz konusu olduğunda, bu durum zor olabilir; ancak bu ipuçları, bu süreci olabildiğince kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Emzirmeyi sonlandırmaya hazır hissettiğinizde ya da bebeğiniz artık süt emmekten memnun gibi görünmüyorsa, sütten kesmenin vakti gelmiş olabilir. Bu ipuçları, her ikinize de yardımcı olacak!

Bebek Ne Zaman Sütten Kesilmeli?

Uzmanlar, annelerin bebeklerini yalnızca ilk 6 ay boyunca emzirmelerini öneriyor; ancak, bu süreyi biraz daha uzatabiliyorsanız, uzatabilirsiniz. Emzirilen bebekler, daha az soğuk algınlığı geçirir ve egzamaya sahip olma olasılığı diğer bebeklere göre daha düşüktür. Yine de her anne, bebeği için doğru olanı yapmalıdır; çünkü emzirme her zaman bir seçenek değildir.

Bebek Nasıl Sütten Kesilir?

Bu konuda uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor, ancak uzmanlar, soğukkanlı olmanız gerektiğini söylüyor. Dilerseniz, aşağıdaki bu pratik yöntemleri deneyebilirsiniz:

1. Emzirmeyi Erteleyin: Emzirmeler arasındaki süreyi uzatmayı deneyin. Bu, basit ama etkili bir taktiktir. Uzmanlar, emzirmeler arasındaki süreyi her hafta 30 dakikaya kadar uzatmanızı öneriyor. Eğer bebeğiniz acıkırsa, ek gıdalar verebilirsiniz. Eğer bebeğiniz 1 yaşından küçükse, ona mama verebilirsiniz.

2. Daha Kısa Emzirmeler: Bu yöntem, emzirme seanslarını kısaltmanız gerektiği anlamına geliyor. Her bir emzirmede süreyi azaltabilirsiniz. Kısaltarak ilerlediğinizde, bebeğiniz ihtiyaç duyduğu her şeyi alamadığını ve başka bir şeyler alması gerektiğini anlayacaktır. Bebeğiniz acıkırsa, ona bir biberonda mama vermeyi deneyebilirsiniz. Bebeğiniz 1 yaşından büyükse, ona herhangi bir süt verebilirsiniz.

3. Emzirmeleri Atlayın: Bebeğinizi şok etmemek ve üzülmesini engellemek için, bir kerede bir emzirme seansını aşamalı olarak ortadan kaldırın ve anne sütünü şişede vermeyi deneyin.

Anne Sütünü Bırakan Bebek Ne İçmeli?

Bebekler, 1 yaşına gelene kadar anne sütü ya da formül içmeli ve altıncı ayda, ek gıdalara başlamalıdır. Bebeğiniz bir yaşına geldiğinde, ona diğer sütleri verebilir ya da meyvelerin suyunu sıkabilirsiniz. Daha fazla beslenmeleri için, meyve yemekten çok meyve suyu içmeleri önerilir. Süt ve su, her zaman bebeklerin 1 yaşını doldururken içebilecekleri en iyi seçeneklerdir.

Bir bebeğin memeden kesilmesinde, diğer birçok şeyde olduğu gibi zamanlama çok önemlidir. Bebeğiniz hastalanırsa, sütten kesmeyi bir süre daha erteleyin. İyi hissetmiyorsa, bazen birkaç adım geri gidebilirsiniz. Artık hasta olmayı bıraktığında, tekrar devam edin. Bu süreç ikiniz için de zor olabilir, ancak sonunda başaracaksınız!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
B12 Vitamininin Faydaları Nelerdir?

B12 vitamini, insan vücudunun ihtiyacının olduğu ancak vücudun doğal olarak üretemediği oldukça önemli bir vitamindir. Hayvansal besinlerde bulunan bu vitamin,...

Kapat