Take a fresh look at your lifestyle.

Bebek Babadan Hangi Özellikleri Alır?

0

Anne ve baba olmanın tadı bambaşka. Her an başka bir şeye mutlu olur ve coşarsınız. Bebek ilk doğduğunda kime benziyor tartışması ise bir ömür boyu devam eder gider. Peki bebek babadan hangi özellikleri alır. Bilim insanlarına göre bebek hangi özellikleri babadan alıyor bir bakalım. Babadan bebeğe geçen özellikler erkekleri mutlu edecek mi görelim.

Cinsiyet

Yapılan analizlere göre bebeğin cinsiyet belirlenmesi erkek tarafından yapılıyor. Bu uzun yıllardır bilinmeyen ama yüzde yüz doğru olan bir bilgidir.

Parmak izleri

Herkesin parmak izleri farklıdır ama bir fark ile. Çocuk ile babanın parmak izleri benzerlik gösterir. Bazı kıvrımlar ve çizgiler baba ile çocuğun parmak izlerinde benzerlik olduğunu göstermiştir.

Gamzeler

Doğuştan meydana gelen gamzeler, genellikle babanın baskın geninden alınıyor. Gamzeler bir gen bozukluğu olarak kabul ediliyor ama o kadar güzel duruyor ki birçok kişi keşke gamzem olsaydı diyebiliyor.

Kısırlık

Kısırlık elbette kimsenin yaşamasını istemeyeceğimiz bir durum. Yapılan analizler gösteriyor ki eğer ki babada sperm sayısında ya da kalitesinde bir düşüklük varsa, bu bebeğe de yansıyabilir. Yani ileride çocuk bu sorun ile karşı karşıya kalabilir.

Kalp hastalıkları

Kalp hastalıkları da babadan çocuğa geçen bir özellik. Baba ve baba tarafından kalp hastalıkları olan çocuklar çok daha tedbirli olmalı ve düzenli olarak kontrollerini yaptırmalıdır.

Boy

Çocuğun boy oranının büyük kısmı erkekten geçmektedir. Uzu boylu bir babanın çocuğunun boyu da uzun olarak gözlemleniyor.

Yüz benzerlikleri

Bazı bebeklerin yüz siması olduğu gibi anneye benzerken, bazı bebeklerin de yüzleri sima olarak aynen babalarına benzeyebiliyor. Hatta bazen hem anneye hem de babaya aşırı derece benzediğine şahit olur ve bu duruma şaşırırsınız. Görsel olarak kime çekeceği elbette çocuk doğmadan anlaşılmaz. Hatta öyle ki bazen çok 3 yaşına kadar anneye daha çok benzerken, 3 yaşından sonra babaya benzemeye başlayabiliyor. Ya d abu durum tam tersi olabiliyor. Genetik olarak birçok benzerlik araştırmalar ile kendini ortaya koyuyor ama fiziksel benzerlikler elbette her zaman fazlalık gösterebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın