Take a fresh look at your lifestyle.

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha önce anne baba olmuş kişiler bu konuda yeterli bir bilgi birikimine sahiptir. Ancak yeni anne baba olmak üzere olan kişiler bebek arabası satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda şüpheleri vardır. Aileler, bebekleri için her zaman en iyisini ve mükemmelini isterler. Eskiye oranla yeni nesil bebek arabaları da ailelerin bu beklentilerini fazlasıyla karşılamakta. Bebek arabaları bebeklerin konforunu sağlamasının yanı sıra diğer taraftan da aileler için bebek arasının kullanım kolaylığı sayesinde bebek arabaları çeşitlere ayrılmıştır.

Bebek arabası satın alırken nelere dikkat edilmeli ve doğru bilinen yanlışlar nelerdir bir göz atalım;

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalite Standartları

Satın alacağınız bebek arabasının üstünde mutlaka TS EN 1888 belgesinin olmasına dikkat edin. Çünkü bu belge Avrupa güvenlik normları dahilinde üretilen bebek arabalarında bulunur.

Kullanım Rahatlığı

Bebek arabasının kolay açılıp kapanabilen türden olması taşıma kolaylığı sağlar. Bu nedenle tek ek ile katlanan bir bebek arabası modelini tercih ederseniz kullanım kolaylığı sağlar. Bebek arabalarının çift yönlü olanları da fazla tercih edilmekte. Bebeğinizin hem size dönük hem de çevreye dönük olacak şekilde tasarlanmış olan arabalar çok kullanışlıdır. Bunun haricinde bebek arabasının tekerleklerinin de 360 derece dönüyor olması kullanan kişiler için oldukça elverişlidir.

Bebeğin Rahatı

Bebek arabasının aileler tarafından kullanım kolaylığının yanında en önemli nokta bebeğinizin araba içerisindeki rahatıdır. Bebek arabasında yer alan oturma minderi, sırtını yasladığı yerin değişik şekillerde yaralanabiliyor olması, bebek arabasının tentesi her mevsime uygun şekilde açılıp kapanıyor olması önemlidir. Açılıp kapanabilen tentenin yedek şeffaf görünümlü olanının da olması gerekir. Bu şekilde bebeğiniz uyurken üzeri kapalı olsa bile siz onu görebilirsiniz. Bebek de uyandığında sizleri görebilir.

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zevklere Uygun Bebek Arabaları

Ailelerin zevkleri de bebek arabası modelinin seçiminde önemli etkendir. Özellikle doğa yürüyüşü yapan ailelerin bebek arabalarının büyük tekerlekli ve dayanıklı olmasını istiyorlar. Alışveriş merkezi gibi alanlarda kullanan aileler ise hafif, tek elle kolay açılıp kapanabilen modellere yöneliyorlar. Bebek arabası seçerken bu anlamda ailelerin günlük yaşamları da bebek arabası alımında ilk sıralarda yer alıyor.

Bebek Arabalarının Güvenilirliği

Bazı bebek araba modelleri ,sırf aileler hafif talep ettiği için hafif bebek arabaları üretiyor. Ancak her hafif bebek arabası iyi bebek arabası anlamına gelmez. Bu nedenle birçok hafif bebek arabaları dayanıksız materyallerden üretimleri gerçekleştiriliyor. Bebek arabası satın alırken emniyet mekanizmasının çocuk tarafından kolay açılıp kapanabilen türden olmamasına dikkat edin.

Manevra Kolaylığı

Bebek arabalarının tekerleklerinin 360 derece dönebiliyor olması, fren sisteminin kolay kullanılıyor olmasına mutlaka önem gösterin.

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabalarının Garanti Süresi

Bebek arabası satın alırken garanti belgesinin olması büyük önem taşır. İleriki zamanlar için oluşabilecek herhangi bir sorunu dikkate alarak satış sonrasında servis hizmeti de sağlayan markaları ve üreticileri seçerseniz sorunlarınız kolay çözüme ulaşır. Üretimi sona eren ya da üretiminin bitmesine kısa bir zaman kalan bebek arabalarını satın almayın. Özellikle servis merkezi çok olan şirketlere yönelin.

Bütçe

Bebek arabası satın almadan önce bunun için ne kadar bir bütçe ayırabiliyorsunuz ilk olarak buna karar verin. Bebek arabaları için çok fazla alternatifin yer almasın nedeni ile bilinçsiz şekilde alışverişe çıkmayın. Bunun için önceden bebek arabaları hakkında bilgi edinip size uygun olanı tercih edin. Bazen aileler ihtiyaçlarının dışında sadece rengi ve modeli güzel diye bebek arabası satın alabiliyor. İhtiyacınızı belirleyin ve o doğrultuda seçim yapın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın