Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

Bebek 40 saniyede uyur mu? Deneyelim

0 534

Bebekleri uyutmak anneliğin en zorlu durumlarından biridir. Özellikle kucakta, sallayarak uyutulmaya çalışılan çocuklar çok daha fazla yorucu oluyor. Dolayısı ile bebeklerin en kolay uyuma şekli hakkında birçok ip ucu aramaya çalışıyor olabilirsiniz. Bebekler en kolay nasıl uyur? Bebeklerin uyuması için ne yapıyorsunuz? 40 saniyede bebek uyutma yönteminin sahibi olan Nathan Dailo  bebeği kucağına almadan sallamadan uyutmanın en kolay ve en hızlı halini bulmuş.

Hızlı şekilde bebek nasıl uyutulur?

Bebeği öncelikle kendi yatağına alıyorsunuz. Önce bir iki dakika oyun oynuyorsunuz ve sonra bir peçeteyi açarak onun yüzünü örtüp aşağıya doğru indiriyorsunuz. Bu işlemi ortalama 40 saniye boyunca yaptığınızda bebeğinizin yavaş yavaş gözleri kapanmaya başlıyor.

Dikkat etmeniz gereken detaylardan biri, peçetenin asla yüze bastırılması. Yani sadece kirpiklerine ve burnunun ucuna değecek kadar sürtmek yeterli olacaktır. Bebeğiniz örtünün ona her temasında biraz daha uykuya yakın olacaktır.

Önemli not

Bebek uyutma yöntemi olan bu peçeteye asla bebeğinizin yatağında bırakmayınız. Aynı zamanda yeterli bilgiye sahip olmayan birine verip yapmasını da istemeyiniz. Bebeğin üzerinde peçete bırakılmamalı ve hemen saniyesinde çekilmelidir. Yani sadece yüzüne değdirip hemen kaldırıyorsunuz. Özellikle en üst alın bölgesinden başlayınız ve sonrasında burnuna, çenesine doğru indirerek kaldırıp tekrar tekrar yapınız.

Bebeğim uyumuyor

Elbette bu yöntem ile de uyumayan bebeklerin sayısı çok olacaktır. Bazı bebekler illa anne kokusu ile uyumak isterler. Aslında bebeğinizi en başından nasıl alıştırırsanız o şekilde uyumaya devam eder. Dolayısı ile de ilk güler biraz fazlası ile yorulacağınız anlamına geliyor. Şunu da unutmayın ki ilk günlerde çekeceğiniz zorluklar sonrasında büyük rahatlıkla ulaşıyor olacaksınız. Bu sebeple gücünüzü ilk zamanlar uyumaya da vermeli ve sonrasında rahatlığı yaşamalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğim ek gıda sonrası kusuyor! Ne yapmam lazım?

Ek gıdaya başlayan bebeğim kusuyor neden? Daha önce bebeğimde hiç kusma sunumu yalanmıyordu ama özellikle gıdaya başladıktan sonra bebeğim kusmaya...

Kapat