Take a fresh look at your lifestyle.

Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir Mi?

0

Halk arasında o kadar fazla hurafe var ki? bunların en baskın olanları da gebe olan kadınlarda ya da gebe kalmaya uğraşan kadınlar için baskın şekilde örneklerini ortaya koyuyor. Örneğin gönlünden kadın ya da erkek çocuk geçirenler için hurafeler diyor ki, istersen cinsiyeti belirleyebilirsin. Peki cinsiyet gerçekten belirlenebilir mi? Yedikleriniz ile içtikleriniz ile ya da yaptıklarınız ile cinsiyetin belirlenmesi imkansızdır. Ama yine de yediklerinize göre çocuk cinsiyeti belirleme diye bir hurafe bizim halkımızda oldukça yaygın bir şekilde devam ediyor.

Bebek cinsiyeti analizleri

Peki sadece hurafe olarak mı kaldı bu sonuçlar elbette hayır. Araştırmalarda birbiri ardına yapılmaya başlandı. Hamile kalmadan önce kadınların nasıl beslendikleri araştırıldı. Yapılan analizlere göre yüksek kalori alarak beslenenlerin erkek çocukları, daha az kalori ile beslenenlerin çocukları ise kız oldu. Peki istatistik olarak yüzdeler kaç oldu bir de buna bakalım. Yüksek kalori tüketerek erkek çocuk sahibi olanların sayısı yüzde 56 olarak belirlendi. Baktığınızda çok az bir oran değil mi? Bu oran daha kalorisi yüksek şeyleri yiyenlerin çocuğu erkek olur sonucu ortaya koyamıyor bizce.  Dolayısı ile bu da sadece bir hurafe olarak kalıyor.

Çin takvimi

Bir diğer bilinen cinsiyet belirleme testi ise Çin Takvimi. Belli bir takvim var. Bu takvimde yaş ve aylar yazılmış. Kadının hangi ay hangi aşta hamile kaldığı bebeğinin cinsiyetini belirlediğine dair hurafeler var. Bu yaklaşık 700 yıldır kullanılan bir yöntem. Kimine göre tüm çocuklarında yüzde yüz doğruluk payı gösteriyor kiminde, tutmayıp yanılıyor.

Tüm bunlar elbette biraz şaka ile biraz da acaba mı ile yapılabilir ama asla umut bağlanılarak yapılmamalı. Günümüzde cinsiyet tahmini ancak tüp bebek tedavisi sırasında belirlenebiliyor ama bu da hem dinimizce hem de yasalarımızsa yasak. Farklı ülkeler tüp bebek sırasında böyle bir hak tanınıyor olabilir ama bizim ülkemiz için henüz böyle bir durum yok. Olması da gerekir mi bilemiyoruz. Güzel olan her zaman yaratan tarafından gelmesidir. Kız ya da erkek olması değil hayırlı evlat olmasıdır temel amaç.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın