Take a fresh look at your lifestyle.

Anne sütü nasıl artar? Doğal süt arttırma yöntemleri

0

Öncelikle ona buna kulak asmayı bırakın. Unutmayın ki sütün en büyük yardımcısı su tüketimidir. Ne kadar çok su tüketirseniz o denli sütünüzde artış görürsünüz. Peki sadece sütün çok olması yeterli midir? Elbette hayır. Aynı zamanda sütün değerli olması yani mineral bakımından zengin olması da önemlidir ki bu da yedikleriniz ve içtikleriniz ile orantılıdır.

[ilgiliicerik icerik_id=”851″]

Bol su

Bol su tüketiminin bir kez daha üstünden geçmek istiyoruz. Emzirme döneminde 3 litre su sizin süt üretiminizi arttırmış olacak.

Emzirme

Emzirme her zaman daha fazla emzirmeyi getirir. Siz emzirdikçe beyne sinyal gidiyor ve daha fazla süt üretimi yapılmasını sağlıyor. Özellikle çalışan kadınların sütü daha kısa zamanda azalır. Gün içinde bebekler ememediği için beyin de daha az süt salgılanmasını sağlar. Makine ile sağmanız asla bir bebeğin emmesi görevini üstlenmez.

Dinlenme ve stres

Dinlenme kesinlikle sütünüzü arttırıyor olacak. Özellikle stresli bir dönemde sütünüzün azaldığına tanık olabilirsiniz. Bu süreç sizin için çok önemli. Bu sebeple özellikle ilk bir yıl stresli bir hayattan uzak durunuz. Erken dönemde işe dönmek zorundaysanız ve stresli bir işini varsa, izin sürenizi biraz daha uzatmanızı öneririz.

Sıcak su kompleks

Özellikle ilk günlerde sütün gelmiyor diyorsanız o halde sıcak su uygulaması çok yerinde bir işlem olacaktır. ılıktan biraz daha sıcak bir banyo ve banyoda göğüslerinize yapacağınız masajlar sütünüzün hemen gelmesini sağlar ve aynı zamanda miktarını da oldukça arttırır. Her gün düzenli olarak banyo yapabilirsiniz

Bitkisel çaylar

Bitkisel çaylardan olabildiğince uzak durmalı ve çok dikkat etmelisiniz. Emziren bir kadın için bazı çaylar faydalı olabilir ama genel olarak baktığınızda bitki çayı tüketimi mutlaka kadın doktor uzmanına gösterilmelidir. Bitkisel çaylardan en iyi süt yapan çay ise rezene çayı olacaktır.

Sütün kalitesini arttırın

Sütünüzün kalitesini arttırmakta çok önemli ve elinizde. Dengeli beslenirseniz bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sütün kalitesinin artması için her gün 3 adet ceviz yeme, her besin grubundan dengeli beslenme, meyve tüketimi gibi gıdanızı sağlam tutarsanız sütünüz hem bol hem de kaliteli olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın