Take a fresh look at your lifestyle.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Kilo Alır?

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Kilo Alır?

1

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Kilo Alır?

Hamile olduğunu öğrendikten sonra hemen hemen her kadın için bebeğin kilosu, boyu, sağlığı gibi kavramlar en ön plana yerleşir. Bilinçli ve dikkat eden bir anne için bu durumlar oldukça kolay iken bilinçsiz anneler istedikleri kadar yemek yemelerine karşılık yine de bebekleri beklenen oranda gelişmez. Böyle olmaması adına dikkat edilmesi gerekenlerin bilinmesi yararlı olacaktır. Embriyo halinden fetüs haline kadar bebeğin 9 aylık yolculuğunda ona eşlik edecek olan anneler beslenmelerine de önderlik etmelidir. Anne karnındaki bebek nasıl kilo alır sorusunun cevabı ise ceviz ve yumurta gibi ürünlerden geçer.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Kilo Alır?

Hamilelikte Dikkatli Beslenmek Neden Önemlidir?

Hamile bir anne adayı daha önceki beslenme düzenine ek olarak günlük ortalama 300 kalori daha fazla ek gıda almalıdır. Çünkü sadece kendi bedensel faaliyetleri haricinde fetüsün gelişimi için de enerji harcamaya başlayacaktır. Yeterli ve dengeli beslenmeyen anne adayının bebeği beklenen haftalık gelişim takviminden daha geride gelişim sergileyecek olup bu durum bazı sorunlara neden olabilecektir. Anne karnındaki bebek nasıl kilo alır sorusunun cevabı annenin dengeli ve düzenli beslenmesinden geçer. Bebeğin beklenenden zayıf doğması bebeğin ciddi komplikasyonlar yaşamasına bile dayanak gösterilebilir.

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?

Anne karnındaki bebek nasıl kilo alır diye gelen sorulara ise doktorunuzun bebeğinizdeki gelişimi neye dayandırdığına bağlı olarak da şekillenir diyerek cevap verebiliriz. Beslenmeden kaynaklanan bir durum olması halinde beslenme listenize eklenecek olan bazı gıda grupları size fayda sağlar. Bunların başında ise protein grubu, kuruyemişler, tahıllar, süt ve süt ürünleri, bakliyat ve tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler, meyve ve diğer renkli besinler size yardımcı olacaktır.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Kilo Alır?

Bebeğe Kilo Aldırdığı Düşünülen Yanlış Besinler Nelerdir?

Bebeğinize kilo aldırmak isterken kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmemek gerekir. Alınan her kilonun sağlıklı olmadığı kesindir. Şeker içeriği yüksek ve içerik olarak paket yiyeceklerden oluşan besinlerden uzak durulması gerekir. Bisküvi, çikolata gibi maddeler sağlıksız kilo yapacaktır. Patates ve hamur işi besinler de aynı şekilde sizi zorlayacaktır. Meyveler de fazla tüketildiğinde içeriğindeki şeker nedeniyle zararlı olabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
1 yorum
  1. safiye diyor

    Hamile kadınların ilk yapması gereken eğer sigara içiyorlarsa öncelikle bunu bırakmaları lazım. Sigara dumanının 2 parmak büyüklüğündeki çocuğa etkisini düşünebiliyor musunuz? El kadar bebeklerimizi lütfen zehirlemeyin.

Cevap bırakın