Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

9 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

9 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

0 1.003

9 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Bebeklerin beslenmesi onların gelişmeleri için önemlidir. Anneler çocukları için en doğru besin maddelerini seçmelidir. Ek gıdalara geçiş ile beraber anne sütü 2 yaşına kadar verilmeye devam edilmelidir. 9 aylık bebek kaç kilo olmalı sorusunun cevabı, bebeğin kaç kilo doğduğu ve beslenmesi ile alakalı bir durumdur. Her bebeğin metabolizması farklı olduğu için kilo alımı da farklıdır. Önemli olan sağlıklı ve yeteri kadar beslenmesidir.

9 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Bebekler Her Ay Ne Kadar Kilo Almalıdır?

Sağlıklı bir bebek ortalama 3 ile 3.5 kilo olarak doğar. Doğumdan sonra ilk bir hafta ödem atıldığı için kilo kaybeder ve daha sonra kilo alımı başlar. Ayda en az 500 gram alması normal kabul edilir. Anne sütünün içeriği ve emzirme sıklığına bağlı olarak bir kiloya kadar alabilir. Eğer ki kilo alımı yavaş ve 500 gramın altında kilo alıyorsa mutlaka bir çocuk hekimine gösterilmeli ve ona göre önlemler alınmalıdır. Altta yatan neden mutlaka araştırılmalıdır.

Bebeğin Doyduğu Nasıl Anlaşılır?

Çoğu annenin yaptığı en büyük hata bebek ağlıyorsa doymuyor sanıp mama vermektir. Oysaki mama alan çocuklar anne memesini çabuk bırakır ve anne sütünün nimetlerinden faydalanamaz. Bezinin dolu çıkması ve her ay düzenli kilo alması anne sütünün yettiğinin kanıtıdır. Her ağlayan bebek aç değildir. Bu yüzden bebek her ağladığında mama vermek yanlış bir davranıştır.

9 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Kilo Alması Sağlık Belirtisi Değildir

Bebeğin sağlığı tam bir bütünlük içeren bir durumdur. Motor gelişim, bilişsel gelişim ve fiziksel gelişim aynı anda hareket eden bir süreçtir. Bebeğin beslenmesi bu üç dönemin gelişimi için önemlidir. Önemli olan kilolu bebek değil, sağlıklı ve aktif olan bebektir. Her öğünde tüm gıdaları alması çok önemlidir.

9 Aylık Bebek Ortalama Kaç Kilo Olmalı?

Ortalama 3 kilo doğan bir bebek, sağlıklı beslenirse 9 aylık olduğu zaman ortalama 9 kilo olması beklenir. Ama bu durum her bebekte farklıdır. 9 aylık bir bebek daha hareketli olduğu için ayı büyüdükçe kilo alımı azalacaktır. Ek gıdalara geçiş ile birlikte kilo alımı da artacaktır.

apk indir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Yenidoğan Bebeklerde Kabızlık
Yenidoğan Bebeklerde Kabızlık

Yenidoğan Bebeklerde Kabızlık Ebeveynlerin doğum sonrası haftalarda en çok karşılaştığı problemlerin başında, yenidoğan bebeklerde kabızlık sorunu gelmektedir. Bu sorunlar doktorlar...

Kapat