Take a fresh look at your lifestyle.

7 Haftalık Bebek Gelişimi

7 Haftalık Bebek Gelişimi

0

7 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamilelik döneminin 7. haftası yani 2. ayının içinde olan bebek sadece bir cm’dir. Küçücük olan bebek ilk döllenmiş olan yumurta halinden neredeyse 10.000 kat daha büyük bir haldedir. 7 haftalık bebek gelişimi hakkında merak edilenler, annede olan değişikliklerin neler olduğu ve hangi yiyeceklerin yenmesi gerektiği önemli noktalar arasında yer alıyor.

7 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi

Bu ay içerisinde bebek gelişimi açısından önemli olaylar yaşanır. Bunlar;

  • Bebeğin ağzı ve dili şekillenir.
  • Apandisti gelişiyor aynı zamanda bağırsak gelişimi de oluşur.
  • Kol ve bacaklarında çıkıntılar oluşmaya başlar. Aynı zamanda el, kol, ayak, diz bölümleri gelişip şekillenir.
  • Bebeğin böbrekleri de artık oluşmuş durumdadır. Ayrıca idrar üretimi ve boşaltım yapmaya hazırdır.
  • Kafatası oluşmaya başlar.

Annede Olan Değişiklikler

Gebeliğin 7. haftasında değişiklikler çok yavaş bir şekilde ilerliyor. Annenin hamileliği halen belirgin bir durumda değil yani dışarıdan bakıldığı zaman belli olmuyor. Şimdiye kadar bir kaç kilo alınmış olabilir. Yani bu durumlar her şeyin seyrinde olduğunu gösteriyor. Halsizlik, yorgunluk, mide bulantıları, kabızlık, hazımsızlık, baş ağrısı, tiksinti gibi durumlar bu ay içerisinde yaşanan şikayetler arasında görülebilir. Ama kişiden kişiye göre değişen bir süreç olduğunu unutmayın.

7 Haftalık Bebek Gelişimi

7. Haftada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu haftada kesinlikle reçetesiz ilaç kullanılmaması gerekiyor. Bu duruma bütün hamilelik boyunca özen göstermek gerekiyor ama bu dönemden itibaren de dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Mesela, ağrı kesici olarak içilen ilaçlar kafein içerebilir. Bunun dışında öksürük şurupları ve uyku ilaçlarına da dikkat etmek gerekiyor. Bazıları içerisinde %25 civarında alkol bulundurduğu için bu ilaçların kullanılmaması gerekiyor.

Bu haftalar içerisinde bebek en savunmasız olduğu dönemler arasındadır. Yani kritik dönemlerdir. İlacın dışında alkol, sigara, madde gibi şeylerin kullanımından da uzak durmak gerekiyor.

Bu dönem içerisinde spor yapmaya, doğru beslenmeye ve zihinsel olarak olumlu düşünceler beslemeye dikkat etmek gerekiyor. Hamilelik sürecinin kolay geçmesi bunların uygulanması ile daha kolay olabilir. 7 haftalık bebek gelişimi ve hamilelik süreci için pilates sporunun da önemli bir rolü vardır.

rus porno izle

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cevap bırakın