Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

0 1.256

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Yeni doğum yapan anne, bebeğinin sağlıklı büyümesini ister. Bunun için elinden gelen tüm çabayı sarf ederken çeşitli bebek kitaplarından doğru bilgiler edinmeye çalışır. Her yeni doğan bebek gün geçtikçe büyüyüp kilo alır. Bunun için dünya sağlık örgütü tarafından belirlenmiş aya göre kilo hesaplamaları mevcuttur. 1. ay, 2.ay derken bebekler, aylara göre yeteri kadar kilo alarak büyümeye çalışır. 5 aylık bebek ise artık ek gıda ya geçmeye hazırlanırken çevredeki birçok şeyi takip edebilir.

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı

5 Aylık Bebeğin Kilosu Hangi Aralıklarda Olmalıdır?

Anneler, bebekleri için sürekli bir endişe halinde olup kiloları konusunda karşılaştırma yaparlar. Aylığa göre boy tablosunu sürekli inceleyen anneler az kilo alan bebekleri için tıbbi yardım amaçlı çocuk doktor gözetiminde tutarlar. 5 aylık bebek kaç kilo olmalı sorusu tüm anne ve babaların ilgilendiği kısımdır. 5 aylık bebeğin ortalama kilosuna bakıp gerekli önlemleri alan anneler için kilo problemi her zaman sorun haline gelmeye başlamıştır. Aslında bakılırsa bebeklerin kilo alıp alamadıkları sağlık durumları ile çok ilişkilidir. 5 aylık erkek bebeğin kilosu 7,-5-8 kg olmalıdır. 5 aylık kız bebek ise 6.9 kg’dır.

5 Aylık Bebekte Boy İzlenimi Nasıldır?

Yeni doğan bebeklerin gelişim süreci izlendiğinde zamanında doğan bebek ile erken doğan bebek göz önünde bulundurularak bir hesaplama yapılır. Miadında doğan bir erkek bebek, 5 aylık olduğunda 64-71 cm arasında olmalıdır. 5 Aylık Kız bebek ise 64 cm ile 70 cm arasındadır. Erken doğan bebeklerde ise bu oran aşağıda kalmıştır. 5 aylık kız bebek 57 cm, 5 aylık erkek bebek ise an az 58 cm olarak hesaplanmaktadır. 5 aylık bebek gelişim tablosu genel olarak her anneyi bilgilendirme amaçlıdır.

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı

5 Aylık bebekte Baş Çevresi Hesaplaması

5 Aylık kız bebek alın ile sınırlı baş çevresi 38,9 cm, üst sınır 43,6 cm’dir. 5 aylık erkek bebek baş çevresi ise genel olarak 39,5 cm ile 44,9 cm olarak belirtilmektedir. Bu sınırların dışında olan büyüklüklerde, bir uzman hekime danışılması uygundur.

 

türkçe porno izle

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
4 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo
4 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo Oranı

4 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo Bebeklerin büyüme hızı, ilk yıllarda oldukça süratlidir. 4 aylık bir bebeğin beslenmesinden uyku düzenine...

Kapat