Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

31 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

31 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

0 1.407

31 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

31 haftalık bebek, genellikle 1.450 gr civarında olup, bu aydan sonra hızlı kilo almaya başlar. Boy uzunluğu ortalama 41 cm civarındadır. İlk aylardan itibaren her ay rutin olarak kontrol edilen ve gelişimi incelenen bebekler, anne adayının sağlıklı beslenme ve hamilelik fonksiyonlarına bağlı olarak ideal ölçüleri verir.

Sağlıklı beslenme, annenin fiziksel özellikleri, bebeğin genel sağlık durumu, hamile egzersizleri gibi nedenlere bağlı olarak bebek gelişimi sağlanır.

31 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı

31 Haftalık Bebeklerin Kilosu

31 haftalık bebek kaç kilo olmalı konusunda, genel değerler bebeklerin 1,5 kilo civarında olmasını gösteriyor. Ancak her bebek ve her anne adayı farklı fiziksel özelliklere ve farklı gelişime sahip oldukları için farklı ölçülerde tespit edilebilir.

31 aylık bebeklerin boy uzunluğu genellikle 40- 45 cm civarında ve ortalaması 42 cm’dir. Bebeklerin ağırlıkları ile yüksek teknoloji ile dizayn edilen cihazlarla tespit edilmektedir. 31 haftada bebeklerin kilosu genellikle 1500 kg civarındadır. 1450 ile 1600 kg arasında olmaları normal değerleri vermektedir. Ortalama değerler bu şekilde olup, anne adayının beslenme alışkanlıkları ve fizyolojik özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

31 Haftalık Bebeklerde Gelişen Organlar

Ortalama 1500 kg civarında olan 31 haftalık bebek, akciğer gelişimini devam ettirir. Gözleri görmeye ve herhangi nesneyi takip etmeye başlar. Dış sesleri duymaya ve sesleri ayırt etmeye başlar. Sinir sistemi oluşmaya ve pek çok organı oluşmaya, gelişmeye devam eder. 7. ayın sonu tamamlandığı için pek çok vücut fonksiyonları gelişmiş ve pek çok iç organ gelişimini tamamlamıştır.

31 Haftalık Bebek Kaç Kilo Olmalı

31 Haftalık Hamilelerdeki Değişimler

31 haftalık bebek kaç kilo olmalı konusunda ortalama değerlerin yanı sıra anne adayındaki değişikliklerde gözlemlenebilir. Karın yapısı iyice belirginleşmeye ve büyümeye başlamıştır. 7 aylık hamilelerde genellikle 9-12 kilo alınması normaldir. Her ay periyodik kontroller ihmal edilmemeli hem bebek gelişimi takip ve kontrol edilmeli hem de anne adayının aldığı kilolar kontrol edilmelidir.

31 haftalık hamilelerde alınan kiloların ortalaması verilse de her bünye farklı özelliklere ve yapıya sahip olduğu için alınan kilolarda da farklılık gözlemlenebilir.

türbanlı porno izle

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?
24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur? Hamilelik bir kadının yaşamasını istediği en özel ve güzel anlardır. Hamilelik süresince, bir bebeğin...

Kapat