Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

3 Yaş Doğum Günü Hediye Fikirleri

0 2.200

3. yaş günü, bir tür mezuniyet partisi gibi hissettirir. Çocuğunuz artık; okula başlamaya hazırlanıyor, kendi yemeğini yiyebiliyor, sorunsuz konuşabiliyor ve bezinden kurtuldu. Bu büyük gününde alacağı hediyeler; gerçek anlamda anlayacağı ilk hediyeler olacak.

Çocuğunuz büyüdükçe, onun için yapabileceğiniz oyuncak alışverişi seçenekleri de genişliyor. Artık “boğulma uyarısı” yazan ya da küçük parçalara sahip oyuncaklar da çocuğunuz için daha güvenlidir. Bu da, çocuğunuz için yeni bir oyun evresi açılmasını sağlar. Küçük parçalar hala teorik olarak tehlikede olsa da, 3 yaşındaki bir çocuğun boğulma olasılığı daha azdır. Yazımızın devamında; farklı becerilere yönelik 3 yaş doğum günü hediye fikirlerini bulabilirsiniz…

Okuma Becerileri

Bu yaşta çocuklar, daha gelişmiş resimli kitaplara hazır olurlar. Onlara, takip edilmesi kolay ve renkli çizimlere sahip olan kitaplardan alabilirsiniz. 3 yaş, görerek öğrenmek için iyi bir yaştır, ayrıca dil becerilerini de geliştirmesini sağlar. Okurken, çocuğunuzun harfleri fark etmesine yardımcı olmak için parmağınızı kullanarak okuyabilirsiniz.

Öğrenme ve Çözme Becerileri

Birçok oyuncak, çocukları öğrenmeye teşvik eder; ancak en değerli oyuncaklar, eğlenirken, dolaylı olarak öğretenlerdir. Oyuncak bir yazar kasa; çocuğunuza temel matematik kavramlarını öğretir. Oyuncak bilgisayarlar, çocuğunuzun klavye düzenine aşina olmasına yardımcı olur. Mıknatıslı harfler ve sayılar, çocuğunuzun sayıları ve alfabeyi öğrenmesini sağlamanın basit ve ekonomik bir yoludur.

Pedal Çevirme Becerileri

3 yaşına gelen çocukların büyük bir bölümü; üç tekerlekli bisiklet ya da bir scooter’a binebilecek kadar koordine olabilir. 3 tekerlekli bisikletler ayrıca; küçük çocuğunuzun dikkati dağılmadan iki tekerlekli bisikletlere uyum sağlamasına da yardımcı olur.

Rol Yapma ve Hayal Kurma

 

Çocukların; koşmaya ya da zıplamaya olduğu kadar, hayal kurmaya da ihtiyaçları vardır. Bunu sağlamanın en iyi yolu, bu yaş grubunun sevdiği açık uçlu oyunlardır. Bunun için rol yapmasını sağlayabilirsiniz. Polis memuru, itfaiyeci, astronot ya da aşçı gibi profesyonel kostümler, çocuğunuzun rol yapma becerilerini geliştirir.

Yaratıcılık

Sanat; çocukların duygularını keşfetme, dikkatini arttırma ve benlik saygısı oluşturma ile ilgili ince motor becerilerinin gelişmesini sağlar. Ayrıca; çocukların kendilerini ifade etmelerine ve hayal kırıklığı ile başa çıkmalarına izin verir. Ve bir sanat eseri yaratmak, büyük bir öz-başarı duygusuna yol açar.

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Tuvalet Eğitimine Ne Zaman Başlamalı?

Anne ve babaların büyük bir bölümü, çocukların gelişiminde kilometre taşlarından biri olan tuvalet eğitimini büyük bir hevesle bekler. Fakat tuvalet...

Kapat