Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

0 1.265

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

Bebeklerde diş çıkarma 3 ay itibari ile başlar. Minik ağız sulanmaları ve diş kaşıntıları ile başlangıç gösterir. 3 aylık bebek diş çıkarır mı diye sorular sıkça gelmektedir. 3 aylık bebeklerin diş çıkarması sıkça görülen bir durumdur.

Diş Çıkarma Tam Olarak Ne Zaman Gerçekleşir?

Bebeğinizin 3 aylıkken diş çıkarma belirtileri vermesi sizi şaşırtabilir. Fakat bunlar sadece belirtidir. Dişin tam olarak ortaya çıkması ve ısırma kabiliyetinin gelişmesi 6 ayı bulur. Diş ilk çıkmaya başladığında damakta sertlik, sonrasında minik beyazlaşma ve patlama ile diş kendini gösterir. 4-5 aylık iken patlama olur ve beyazlıklar hatta dişin uç kısmı belirmiş olur. Bu süreçte de bebeğinizi ve sizi biraz yoracak durumlarla da karışılabilirsiniz.

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

Diş Çıkarmada Karşılaşılacak Durumlar

Bebeğiniz diş çıkarken biraz huysuzlanabilir. Ağız sulanmaların dışında ilk belirti ateştir. Bunun yanı sıra, halsizlik, ishal, huysuzluk ve iştahsızlık da baş gösterir. Bu süreçte bebeğinize destek olabilir, diş kaşıyıcılarla kaşıntısının giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Sizin kontrolünüzde olması şartıyla havuç, salatalık gibi besinlerle de hem diş kaşımasına hem de vitamin almasına yardımcı olabilirsiniz.

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

Diş Çıkarmada Anne Ne Yapmalıdır?

Bebeğiniz için en iyi ilaç yine anne sütüdür. Sık sık emzirmeli bu süreci çabuk atlatmasına yardımcı olmalısınız. Bazı durumlarda arka dişlerin çıkmasın da bebeğinizin çene kuvvetleri yavaşlar. Emzirme sırasında çene kasları acımasından dolayı emmeyi reddedebilir. Bu gibi durumlarda sütünüzü sağarak kaşık ya da biberon yardımı ile yardımcı olabilirsiniz. Geceleri daha çok ani ağlamalarla karşılaşabilirsiniz.

Bebekler için özellikle satılan ve sadece eczanelerde bulabileceğiniz, doktorunuza da danışarak diş eti kaşıntısı giderici ilaçlardan yararlanabilirsiniz. Sadece gün içerisinde ya da geceleri 2 kere kullanabileceğiniz bu tarz takviyeler bebeğinizin biraz daha rahatlamasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin diş tamamlama evresi 1-1,5 yaşına kadar sürecektir. Tedirgin olmamalı, aklınıza takılan soruları doktorunuza danışmalısınız. 3 aylık bebek diş çıkarır mı sorusunu da böylece tescillemiş olursunuz.

3 Aylık Bebek Diş Çıkarır mı?

Her bebeğin diş çıkarma evresi de farklıdır. Bazılarında birkaç belirti olurken, bazılarında daha ağır geçer, bir kısmında da hiç belirti vermeden dişin çıktığını görebilirsiniz. Her insan farklı olduğu gibi bebeklerde de bu durum değişmez. Sadece diş çıkarması için değil diğer hastalıklarda da bebeğinizin ağrı eşiği farklılık gösterir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Spastik Bebek Belirtileri
Spastik Bebek Belirtileri

Spastik Bebek Belirtileri Bebeklerde meydana gelebilen hastalıkların erkenden teşhis edilmesi oldukça dikkat gerektiren bir süreçtir. Çünkü anne ve babanın dikkatli...

Kapat