Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

1 1.679

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

Hamilelik bir kadının yaşamasını istediği en özel ve güzel anlardır. Hamilelik süresince, bir bebeğin gelişimini tamamlayabilmesi için 42 haftaya ihtiyacı vardır. Bu zaman zarfında her ay kilo artışı ve büyüme hızı farklı olduğundan dolayı hekim kontrolünde olan bir anne adayı bebeği ile ilgili bu bilgileri her periyodik kontrolünde öğrenme hakkına sahiptir. 24 haftalığa kadar anne karnında olan bir bebeğin görünümü, mısır başağı boyutuna benzer. Bebeğin yaklaşık boyu 21-32 cm kadardır. 24 haftalığa ulaşmış bir bebek yavaş yavaş kilo da almaya başlar. 24 haftalık bebek kaç gram olur sorusu da tüm anne adaylarının merak ettiği sorudur.

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

6 Aylık Bebeğin Gelişimi Nasıl Olur?

24 haftalık bebek kaç gram olur sorusunun cevabına hekiminizin kanalıyla da öğrenebilirsiniz.24 haftalık anne karnında bir bebeğin kilosu 500-600 gr arasıdır. Bazı bebekler daha kilolu veya da düşük kiloda olabilir. Bunun için bir hekim kontrolünde olunması en doğru karardır.

Ultrasondan bakıldığında 24 haftalık bebeğin yüzü netleşmeye başlar. Bebek aynı zamanda gözünü açıp kapatabilir. Bebek parmağını emebilir, hıçkırabilir ve öksürebilir. Kontrol esnasında bu hareketleri açık bir şekilde görebilirsiniz. Anne adayı için artık ultrason zamanları çok mutlu ve huzurlu geçmektedir. Bebeğinin artık çok net görünmesi heyecanı da bir o kadar arttırmaktadır.

24 Haftalık Bir Bebek Anne Karnında Nasıl Durur?

24 haftalık bir bebek 21-32 cm arasında olduğundan dolayı hamileliğin yavaş yavaş sonuna geliniyor demektir. Gebeliğin bu evresinde Lanugo adı verilen incecik tüylerle kaplanmaya başlar. Bu tüylerin rengi yoktur ve yumuşacıktır. Bu tüylerin görevi dünyaya gelen bebeğin yağ oranı hiç olmadığından dolayı soğuktan koruyarak sıcak tutar. Aradan 56 hafta geçtikten sonra bu tüyler yağlanma oranı arttığından dolayı dökülecektir. Bebeğin algıları artık çok açıktır. Bebek anne karnında artık her şeyi rahatlıkla algılayıp, duyar. Bazı seslere karşı tepki vermeye de başlamaktadır. 24 haftalık bebek kaç gram olur sorusu en çok sorulan sorulardan biri olmakla beraber cevabı ise bebekten bebeğe göre değişiklik gösterebilir.

24 Haftalık Bebek Kaç Gram Olur?

Bu Haftalık Bebekte Kilo Alımı Nasıl Gerçekleşir?

24 haftalık bebek doğuma hazırlanmış demektir. Kilo almaya başlayan bebek bu ayda 500-600 gr’dır. Gittikçe daha fazla kiloya sahip olacaktır. Annenin beslenmesine göre kilosunda bazı farklılıklar yaşanabilir. 24 haftalık bebeğin kilosu ve boyu için hekiminizden de net bilgiler alabilirsiniz.

türk porno izle

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. sahime diyor

    Çok güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Damla kadar bir şeyin nasıl bu kadar büyüdüğünü anlamaya akıl sır ermiyor. Yazınıza ek olarak hafta hafta kaç gram olduğunu da yazarsanız çok iyi olur.

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı
5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

5 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı? Yeni doğum yapan anne, bebeğinin sağlıklı büyümesini ister. Bunun için elinden gelen tüm çabayı...

Kapat