Anne ve Bebek İçin Herşey
dirtyhunter.tube

1 Yaş Bebekler İçin Eğitici Oyunlar

0 709

Yürümek ve sürekli olarak dil becerilerini geliştirmek gibi yeni becerilerinin arasında, 1 yaşına gelen bebeğinizle vakit geçirmek çok önemlidir. Bu, onunla etkileşiminiz ve onun gelişimi açısından oldukça önemlidir. 

12. ay ile 2 yaş arasındaki sürede, bebekler kendi başlarına bir şeyler yapmaya başlarlar. Oyun oynamak da onlardan biri. Tabi bunun için her seferinde pahalı oyuncaklar almanız gerekmiyor. Basit aktiviteler de çok işe yarıyor. Nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Eğlenceli ve kolay bu aktivitelere göz atabilirsiniz…

Küçük Davulcu

Gerekli Malzemeler: Kaşık, tencere ya da tava, çan, ziller

Ne Yapmalı: Evde malzemeleri bir enstrümana dönüştürün ve müzik yapın. Bunu yaparken, eğlenceli bir ritme sahip eğlenceli melodiler bulun. Bunu yaparken, onunla birlikte oynayın ve onu oyun oynamaya teşvik edin. Çocuğunuz, davul çalarken koordinasyon ve dinleme becerilerini geliştirecek.

Oyun Evi

 

Gerekli Malzemeler: Büyük karton kütü

Ne Yapmalı: Bir karton kutudan bir kale hazırlayın. Kutuya giriş ve çıkışlar ekleyin ve çocuğunuzu bu kutunun içine girip çıkmaya teşvik edin. Oyuna biraz daha eğlence eklemek için kapıyı çalın ve evde kimsenin olup olmadığını sorun. Bu oyun; sosyal becerilerini, motor becerilerini geliştirmesini ve çevresini keşfetmesini sağlayacak.

Telefon Görüşmeleri

 

Gerekli malzemeler: Oyuncak telefon veya eski telefon

Ne yapmalı: Çocuğunuza ve kendinize birer tane telefon alın. Birbirinizle ya da hayali  kişilerle konuşmalar yapın. Bunu yaparken komik sesler kullanın. azı oyun telefonları, çocuğunuzun seslerini kaydetmenize ve onları tekrar dinlemenizi sağlar, bu da eğlenceyi artırabilir.

Plaj Partisi

Gerekli malzemeler: Kum, su, kova, kaşık, plastik kürek, küvet

Yapılması gerekenler: Kum ve su oyunu, çocuğunuz 18 aya ulaştığında harika aktivitelerdir. Büyük bir küveti su ya da kumla doldurun ve çocuğunuzu oynaması için serbest bırakın. Siz de oyuna dahil olacaksanız, oyun oynarken konuşup şarkı söylemeyi deneyin. Çocuğunuzu asla suyun içinde yalnız bırakmayın.

Git Getir Oyunu

Yapılması gerekenler: Çocuğunuzu evin etrafında farklı “işlere” yollayın. Ondan ayakkabılarını “almasını”, topu getirmesini veya çantasını bulup getirmesini isteyin. Bu talimatları kullanarak, açıklayıcı dil becerilerini geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

www.yenisekshikayesi.com

Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Otizm Nasıl Anlaşılır?

Diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi, otizmin erken teşhis edilmesi de küçük çocuklarda sonucu iyileştirmektedir. Erken yaşlar, bir çocuğun beyin gelişiminin...

Kapat